Son Dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da konuşuyor!

AKP’li umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Elazığ mitinginde açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarında satırbaşları şöyle:

“Ben Elazığ’ın 31 Mart’ta tarih yazacağına inanıyorum. Bu meydan, bana Elazığ’ın bangır bangır geldiğini gösteriyor. 31 Mart’ta Türkiye Yüzyılı şehirleri için kararlı mıyız? Seçim gününe kadar kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız?

“TEPELERİNE BİNİYORUZ”

Kimse Türkiye’nin bileğini bulamaz. Sizden aldığımız güçlerle Türkiye düşmanlarına hayatı dar ediyoruz. İnlerine girdik, Gabar’da girdik mi, yine gireceğiz. Sınırlarımız içinde veya dışında nerede bir terörist varsa tepelerine biniyoruz. Karakol ve köy baskınlarıyla anılan yerlerde huzur ve güven hakim. Teröristlerin cirit attığı dağlarda bugün ülkemizin ve dünyanın farklı yerlerinden turistler korkusuzca geziyor. Operasyonlarımız aralıksız sürüyor. Terör bataklıklarını kurutuyoruz.

Birilerinin bölücü örgüte Suriye’de teröristan kurdurma hayal, vardı, bu planı yırtıp attık. Elazığ terörle mücadelede en çok şehit veren illerden birisi. Bölücü alçaklara karşı yıllarca mücadele etti. Hepsinin ruhu şad olsun. Canlarından aziz bildikleri vatanımıza alçakları uğratmadılar. Elazığlı yiğitlere ve emanetlerine olan minnet borcumuzu terörü sonsuza dek bitirerek ödeyeceğiz.

“NEREDE BU CHP”

Türkiye, terörle mücadele konusunda hiç olmadığı kadar azimli ve dirayetlidir. Milletimizin huzur ve emniyeti meseleyse bizim gözümüz kimseyi görmez. Ekonomide, savunma sanayide, üretim ve istihdamda, çevre ve şehircilikte sürekli yeni başarılara imza atıyoruz. Savaş uçağımız KAAN gökyüzüyle buluştu mu, Türkiye, bu alanda dünyanın ilk 4 ülkesi arasında yer aldı. nerede bu CHP, nerede diğerleri, inşallah 2028 yılında KAAN’ı savaş uçağı filomuza dahil etmeye başlıyoruz. 

6 Şubat depremlerine ve çatışmalara rağmen 2023 yılında ekonomimiz yüzde 4,5 büyüdü. Milli gelir ilk kez 1 trilyon barajını aşarak 1 trilyon 119 milyara ulaştı.

Emeklilerin yükünü hafifletecek adımları atıyoruz, 5 bin TL ödeme yaptık, yüzde 12 zam ilave artışı yaparak memur emeklileri ile aynı seviyeye getirdik. Tüm emekliler ücretlerinde 2024’ün ilk 6 ayında yüzde 49,25 zam aldı. En düşük aylık ise 10 bin TL oldu. Bayram ikramiyelerinde de yüzde 50 artış yaptık. 300 milyar lira ilave kaynak kullanıldı. 

“HAYAL TACİRİ DEĞİLİZ”

Biz muhalefet gibi hayal taciri değiliz, biz sırf oy uğruna milletimize yalan söylemeyiz, boş söz veremeyiz, insanımıza karşı hep dürüst olduk, hasbi ve harbi davrandık. Gönül dili ve açık yüreklilikle konuştuk, aynı samimi tavrımızı koruyoruz, el ele verecek ve sorunları çözeceğiz. Yeter ki aramıza kimseyi sokamayalım. 

Tek gayemiz hizmet, vatandaşımıza hak ettiği hizmeti vermenin derdindeyiz. Belediyelerde 30 yıllık tecrübemiz var, İktidardaki 21 yıllık süreçte ise hayal dahi edilmeyen nice yatırımı ülkemize kazandırdık. Her alanda Türkiye’yi tarihinin en büyük kalkınma ve yatarım hamlesi ile tanıştırdık. 

“KENDİLERİNİ BİR TÜRLÜ KURTARAMADILAR”

Ak dediğimize kara diyerek, mahkeme kapılarında nöbet tutarak yıllarını harcadılar. Armut piş ağzıma düş anlayışının getirdiği tembellikten kendilerini bir türlü kurtaramadılar. Deprem başta olmak üzere ülkenin onca derdi varken bölücü terör örgütü güdümünde meclis üyeliği pazarlığı yapıyorlar. Rantı bol belediyeleri kapışmak dışındaki hiçbir şey gündemlerinde değil.

“MUHALEFETİ TANIMIYORUZ”

Millet pembe dizi izler gibi bunların ayak oyunlarını izliyor. Güya siyaset yapmaya yeltendiklerinde de tıpkı bedelli askerlik hakkını kullananlar gibi vatandaşın bir kısmına hakaret ediyorlar. Biz artık CHP’nin başını çektiği bir muhalefeti tanımıyoruz.

Gündemimizde Gazze başta olmak üzere bölgedeki katliamlara çözüm bulmak, ülkemizi Türkiye Yüzyılına taşımak var. Elazığ’a 137 milyar lirayı aşkın yatırım yaptık.

4 bin 713 konutu yıl sonuna kadar bitireceğiz. Belirlenen 22 bin 512 riskli yapının dönüşümü bitti. Söz verdiğimiz 7 millet bahçesinden 6’sı bitti. Ulaştırmada bölünmüş yol uzunluğu 365 km’ye çıkarıldı. 

Elazığlı çiftçilerimize 28 milyar lira tarımsal hibe verdik. Organize Sanayi Bölgesi kurduk. Merkez ilçedeki 108 hektarlık alanı çam yatağı sanayi alanı ilan ettik. İstihdamı desteklemek için Elazığ’daki iş verenlere 2 milyar ürün teşviki verdik.”

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x